همه چیز در باره سئو

تاکنون از سلسله مراتب نیازهای مازلو شنیده اید؟ این نظریه روانشناسی است که اساسی ترین نیازهای انسان (مانند هوا ، آب و ایمنی جسمی) را بر نیازهای پیشرفته تر (مانند عزت نفس و تعلق اجتماعی) در اولویت قرار داده است. سئو سایت نیز دقیقا بر همین مبنا می باشد. با رعایت یک سری سلسله مراتب همانند نیازهای مازلو شما می توانید دیگر نگرانی از بابت سئو سایت خود نداشته باشید. پس پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید.

imxo4bhs3vop.jpeg

در این مقاله قصد داریم به طور کلی و از پایه به سئو نگاهی بیندازیم و برخی روش های موثر را برای سئو سایت معرفی کنیم.

سئو چیست؟

بهتر است یک راست بروم سر اصل مطلب و یک تعریف بسیار ساده از سئو (SEO)برای شما بگویم. کلمه SEO از قرار گرفتن حروف اول کلمات Search Engine Optimization تشکیل شده است. در واقع سئو یعنی " بهینه سازی برای مو تورهای جستجو" به مجموعه‌ ای از تکنیک ها و دستورالعمل ها گفته می‌ شود که اگر سئو سایت به‌ درستی انجام شود منجر به بهتر شدن جایگاه سایت در مو تورهای جستجو (به خصوص گو گل) و افزایش بازدید سایت و هدایت ترافیک بیشتر به سمت سایت شما می شود.

سئو مجموعه کار هایی هست که برای افزایش ترافیک سایت و رتبه موتور های جستوجوگر انجام می شود.ساده ترین راه های سئو عبارت اند از:

  • تولید محتوا عالی
  • بهینه سازی کلمات کلیدی
  • بک لینک ها
  • و دیگر روش ها

اهمیت سئو در چیست؟

فرایند سئو به گونه ای می باشد که باعث کمک به گو گل می شود تا سایت شما را شناسایی کرده، زمینه فعالیت شما را تشخیص دهد و بر اساس کلمات کلیدی که مرتبط کرده اید سایت شما را در صدر نتایج جستجو نشان دهد. در واقع سئو به افزایش شمار بازدید کنند گان سایت شما کمک ویژه‌ ای میکند و باعث بالا رفتن تعداد بازدید کنند گان می شود.
در بازار رقابتی خدمات اینترنتی بیشتر کسب و کار ها سعی دارند خدمات خودشان را به فروش برسانند و می خواهند در جستوجو کلمات کلیدی دسته فعالیت های خودشان رتبه خوبی داشته باشند.

کاربران به موتور های جستوجو اعتماد دارند و می دانند در صفحه اولشان مرتبط ترین سایت را نسبت به کلمه کلیدی درخواستیشان نشان می دهند.برای همین اگر می خواهید پیشرفت کنید و کالا و خدمات خودتان را در معرض دید کاربران قرار دهید باید سئو خوبی داشته باشید.

سئو خوب باعث قدرت نمایی در مقابل رقیبان می شود و می توانید در طولانی مدت از آن ها جلوتر بروید و از آنها سبقت بگیرید.

انواع سئو

به طور کلی سئو به دو دسته تقسیم میشود:

سئو داخلی سایت همان محتوایی است که در سایت تولید می کنید تا کاربران جذب سایت شوند و در راستای بهینه سازی آن تلاش می کنید.به طور کلی مجموعه اقداماتی هستند که باعث خلق محتواهای سایت ، کلمات کلیدی،تگ ها ، عناوین و توضیحات سایت شما می شوند و به مخاطبین سایت شما کمک می کند که سایت شما را به عنوان منبع خوبی بشناسند.

سئو خارجی سایت به کارهایی گفته می شود که میزان قدرت و اثربخشی سایت شما را در سایت های دیگر و هم موضوع شما تقویت کند و حتی تبلیغات شبکه اجتماعی جزو سئو خارجی سایت محسوب می شود که امروزه تاثیر زیادی در سئو سایت ها دارد.

سئو داخلی یا همان بهینه سازی داخلی سایت

سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت شما که شامل متن، تصویر، پیوند و … می باشد. به زبان خیلی ساده شما هر چیزی را که در سایت خود بار گذاری می کنید مربوط به seo on page می با شود. این روش به طور کلی پایه و اصول تمام فرایند های است که شما برای آن تلاش‌ می کنید تا آن را به بهترین شکل بهینه سازی (SEO)کنید. هر گونه تغییر را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می نمایید در نتایج جستجو تاثیر به سزایی خواهد داشت بنابراین امر خیلی مهم است که روش seo on page به درستی قبل از روش seo off page انجام شود.

به طور کلی، سئو داخلی خوب به مو تورهای جستجو کمک می کند تا آنچه که بازدیدکنندگان در صفحات سایت شما می بینند را درک کنند و ارزش محتوا را از دید آنها نیز بسنجند.

سئو خارجی شامل عواملی از جمله بک لینک ها می باشد که موجب بهینه شدن وضعیت سئو و افزایش اعتبار سایت می شود. فعالیت در شبکه های اجتماعی و گرفتن لینک از وبلاگ ها و سایت های معتبر از جمله اهداف سئو خارجی محسوب می شود. روش بهینه سازی بیرونی شامل تمام چیزهایی است که می تواند در بدست آوردن رتبه بندی بالای سایت شما کمک کند.

امیدوارم این مطلب مورد توجه شما واقع گرفته باشد.
https://virgool.io/@hassanahmadifars/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D8%A6%D9%88-d56et3muqadf