انتخاب هاست یکی از دشوار ترین مراحل برای راه اندازی سایت است چون باید هم هاست مناسب باشد و هم هاست از شرکت معتبری خریداری شود.
شرکت های ارائه دهنده هاست بسیار مهم هستند و بین آنها تفاوت زیادی وجود دارد. سیستم های نوین و جدید در سیستم های کنترل پنل هاست و پشتیبانی مداوم یکی از شاخصه های مهم شرکت های ارائه دهنده هاست هستند.

امنیت هاست یکی از دغدغه های مهم مشتریان است که شرکت هاست موظف است که امنیت داده ها و اطلاعات ورودی و ذخیره شده در هاست را تضمین کند و از آنها بکاپ تهیه نماید و راه نفوذ را برای هکران ببندد. شرکت هایی که سرور اختصاصی دارند باید امنیت فیزیکی سرور ها، محل سرورها و سیستم های پایش سرور ها را نیز تضمین کنند.
سایت هایی که پربازدید هستند و تمام ساعات بازدید دارند نیاز به هاستی با آپ تام 99 درصد دارند تا دچار نارضایتی مشتریان نشوند و همه وقت سایت در دسترس مشتریان باشد.
implement-host-security-social.png
برای اینکه تشخیص دهید آپ تایم سایت شما چقدر است می توانید از مانیتورینگ استفاده کنید که شرکت های مختلفی این ابزار را ارائه می دهند.
اددان دامین یکی از شاخصه هایی هست که برای سایت های بزرگ که با چند دامنه پیوسته هستند بسیار مهم است. این شاخصه نسبت به سایت شما اهمیت پیدا می کند و در شرایط عادی همان یک عدد دامنه برای راه اندازی سایت های کوچک و شخصی مناسب است.
webhosting.jpg
کنترل پنل هاست و امکاناتی که دارد بسیار مهم است و حتما باید قبل از خرید هاست به کنترل پنل آن دقت کنید. کنترل پنل هاست سی پنل (cpanel) یکی از کنترل پنل های برجسته است که در ایران بسیار استفاده دارد. کنترل پنل سی پنل امکانات زیادی مثل دیتابیس ، پنل phpmyadmin ، بکاپ و غیره را دارد.
cpanel-nurwebir.png
در اخر قیمت هاست هم شاخصه اصلی انتخاب است که به صرفه باشد و نسبت به درامد سایت بصرفه تر باشد. اگر نیاز به حجم زیاد ندارید از هاست هایی با حجم ترافیک کمتر استفاده کنید یا اگر سایت شما پربازدید نیست نیاز نیست از هاست هایی با پهنای باند ماهیانه زیاد و گران قیمت استفاده کنید.
Private-cloud-mainpage.png
در خرید هاست بهتر است با پشتیبانی سایت هماهنگ شود و بعد از انتخاب نهایی نسبت به پیشنهادات مشاوران سایت اقدام به خرید هاست شود. برای انتخاب هاست مناسب بهتر است با مشاوران شرکت نور وب هاستینگ در ارتباط باشید.