ایده ها و طرح های بسیاری در فضای مجازی و اینترنت وجود دارد که میشه از آن ها به عنوان یک کسب و کار استفاده کرد اما هر کسب و کاری در ایران بازار مناسبی ندارد و باید ایده واقعا عملی باشد تا به خوبی پیشرفت کند.
در حقیقت کسب و کار هایی که تبدیل به موتور های پولساز در ایران شده اند ایده مشابه خارجی داشته اند و فقط بومی سازی شده اند. البته این کار کپی برداری نیست و ایده فقط مشابه خارجی دارد و ساختار متفاوتی نیز دارند.
در ادامه 5 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار های اینترنتی در این وضعیت کشور در سال 1400 مطرح می کنیم.

no-cost-online-business-58a6434c3df78c345bae15ae.jpg

ایده ترجمه کتاب ها و مجلات پر فروش
با ترجمه کتاب های پرفروش جهان و فروش آنها می توانید درآمد خوبی به دست بیاورید و فرهنگ کتاب خوانی را جامعه ایران نیز رواج دهید.
و حتی می توانید این کتاب ها را به صورت صوتی در بیاورید و روانه بازار کنید تا برای مخاطبین جذاب باشد و کسانی که حوصله کتاب خواندن را ندارند نیز بتوانند از کتاب به صورت صوتی استفاده نمایند.
راه اندازی سایت تخفیف
سایت های تخفیف به دلیل کاربرپسند بودن و جذابیتی که دارد همیشه مشتری دارد و می توانید با ثبت آگهی تخفیف در سایت کاربران ثابتی را جذب نمایید مخصوصا در ایام تعطیلات نوروزی و مناسب های مختلف
تولید و فروش محصولات آموزشی
شما می توانید با راه اندازی سایت فروش دوره های مجازی و جذب شاگرد کلی مخاطب جذب کنید و درآمد خوبی داشته باشید.
راه اندازی سایت همکاری در فروش
سایت های همکاری در فروش یکی از بهترین نوع سایت هایی هست که می توان هر لحظه از آن درآمد کسب کرد و بسیار در ایران مشتری دارد و در صورت تبلیغات گسترده خریداران بسیاری خواهد داشت.
سایت دیجیکالا یکی از سایت های چند فروشندگی در حوضه کالاهای فیزیکی می باشد. شما نیز می توانید فروشگاه محصولات مجازی را به همین شکل راه اندازی کنید و با تبلیغات به درآمد برسید.
سایت بدن سازی
برای سایت بدن سازی نیاز نیست حتما بدن ساز باشید. شما می توانید با استخدام یک مربی ورزشکار یک سایت در زمینه ارائه برنامه بدن سازی بسازید و از آن درآمد کسب کنید.
در ادامه مقالات درباره هر کدام از ایده ها توضیحات بیشتری خواهیم داد وطرح توجیهی مناسبی ارائه خواهیم کرد.